Silver Elephant with Inscription – Sil-104
A beautiful silver elephant with lots of details.. On the bottom there is an inscription. 124 gram
| Place of origin: | Cambodia |
| Material: | Silver |
| Height: | 12 cm. |
| Lenght/dept: | 13 cm |
| Age: | Start 20th Cent. |
Silver Elephant from Cambodia
Beautiful handcrafted silver elephant from Cambodia with fine detailing.
An engraved inscription appears on the underside.
- Antique silver figure
- Detailed craftsmanship
- Engraved base
| Origin: | Cambodia |
| Material: | Silver |
| Height: | 12 cm |
| Length/Depth: | 13 cm |
| Age: | Early 20th Century |
| Weight: | 124 grams |
Sil-104